Czy wiesz, że chcąc dożyć 100 lat, powinieneś rozważyć przeprowadzkę do Hiszpanii? Ostatnie badania dowodzą , że to właśnie ten kraj do 2040 roku ma szansę wyprzedzić Japonię, której obywatele cieszą się obecnie najdłuższym życiem.

Oczywiście na hiszpański fenomen długowieczności składa się wiele czynników, ale dwa z nich wydają się mieć największe znaczenie: łagodny klimat z dużą liczbą godzin słonecznych w ciągu całego roku, oraz słynna dieta śródziemnomorska.

Dieta ta (bo na niej się dziś skupimy), jest dobrze znana ze swoich korzyści zdrowotnych, mimo że jest uważana za dość kaloryczną i bogatą w tłuszcz. Jej sekret opiera się jednak na dostarczaniu dużej porcji kalorii ze zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, orzechy i tłuste ryby oraz na unikaniu tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans.

Jeśli nie planujesz przeprowadzki do Hiszpanii, ale chcesz skorzystać z dobrodziejstw diety śródziemnomorskiej, proponuję zastosować się do 5 poniższych wskazówek:

  1. Do przygotowywania potraw używaj oliwy z oliwek zamiast masła. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór wysokiej jakości oliwy z oliwek.
  2. Nie musisz rezygnować z podjadania, po prostu wybierz zdrowe przekąski, takie jak orzechy lub oliwki.
  3. Jeśli nie wyobrażasz sobie diety bez chleba, jedz chleb razowy.
  4. Zamień czerwone mięso na ryby i owoce morza. Zalecane jest spożywanie ryb co najmniej dwa razy w tygodniu, więc jeśli szukasz pomysłów lub ciekawych produktów, sprawdź nasze najwyższej jakości konserwy z ryb i owoców morza, które możesz dodawać do swoich posiłków.
  5. Jedz dużo warzyw, roślin strączkowych, a na deser wybieraj świeże owoce. Spróbuj karczocha - bardzo zdrowego warzywa, które można łatwo ugotować w domu.

Pamiętaj, że śródziemnomorski styl życia to również aktywność fizyczna i dzielenie się wspaniałymi posiłkami z przyjaciółmi i bliskimi.

Sprawdź naszą specjalną kolekcję, aby zobaczyć wszystkie dostępne produkty, które pomogą w rozpoczęciu diety śródziemnomorskiej, a tym samym przyczynią się do długiego i szczęśliwego życia.

maj 02, 2022 — Carlos Navarro

Zostaw komentarz

Uwaga: Komentarze muszą być zatwierdzony przed opublikowaniem.